Backlink alırken nelere dikkat etmelisiniz

Backlink bir başka web sitesinden size gelen bağlantılardır, diğer anlamıyla referansınız olan web siteleri, backlink kullanımı seo açısından önemlidir ama doğru kullanılmadığında faydasından çok zararı dokunabilir. Her şeyden önce bana göre backlink doğrudan link şeklinde olmasından ziyade resim olarak eklenmesi daha mantıklıdır.

Özgün bir banner (reklam ve tanıtım amaçlı hazırlanan resimlerdir) veya logonuz olabilir link çıkışı eklenen bölümde bunun kullanımı şekli resmi ekleyeceğiniz yere resim alt tagını kullanarak eklenmesi önemlidir, alt tagı link çıkışı yaptığınız sayfanın içeriğini anlatan kısa makale türünde olmalıdır ek olarak title ekleyebilirsiniz bunu da genelde link çıkışı verilen sayfamın arama motorları tarafından önemli kılınmasını istediğim kelimeyi içermektedir.

Normal yazılı olarak aldığınız linkleri de aynı uygulamayı yapabilirsiniz ama arama motorlarının resimlerin önemliliğini şu şekilde açıklayabiliriz görsel bir sistemdir İnternet dediğimiz sistem ve bu sistem içerisinde görüntülenebilir olan her şey değer bakımından her zaman ön planda tutulmuştur. Yaptığım çalışmalardan ötürü resimden link almak önemli diyorum bunun önemini bir analiz yaparak keşif etmiştim.

Örnek verecek olursak; iki web sitesi düşünün bu web sitelerinin anahtar kelimeleri evden eve nakliyat olsun her iki sitenin de seo ayarları aynı mantığı gütsün profesyonel aynı sitelerden link çalışması yapalım birinci siteye yazılı metin şeklinde link çıkışı verelim sitelerden ikinci siteye bir banner tasarlayıp link çıkışı verelim emin olun hem süreç bakımından hemde sıralama bakımından ikinci web sitesi her zaman birinci web sitesinden yukarıda yer alacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir