Blogger temasından footer link kaldırma

Bir çok Blogger kullanıcısı mevcut bedava dağıtılan blogger temalarının altında genelde link oluyor ve bu linki kaldırmanın metotları sürekli araştırılıyor ve uygulamaların bir çoğu bu footer yani alt kısımdaki yer alan linkleri kaldırmasına yardımcı olmuyor.

Bende bir blogger yazarıyım bir kaç blogger websitemde bununla ilgili çok uğraş verdim, işin aslı ücretli temalarda bu durum söz konusu olmuyor ama bedava dağıtılan temalarda olması mantıklı gelmiyor bir emek var kesinlikle lakin bunu yapma amacımızın da temayı kullanan blogger yazarını kullanmak olmamalı. Bu tamamen benim görüşümdür, şahsen bu alanda bildiğim bir şeyi çıkarlarım için insanlara dağıtmam bu işi sevdiğimden ve bu işe gönül verenlerin artmasını istemiş olmamdan kaynaklıdır.

Şimdi gelelim o linki nasıl kaldıracağız aslında bende herkesin denediği bir çok yöntemi denedim ama bir süre sonra bu yöntemlerin hiç birinin bir işe yaramadığını gördüm zamanımı boşuna harcadım sonra aklıma bir fikir geldi tutar mı diye düşündüm blogger da alt kısımda yer alan linke ait bir css div id si bulunmaktaydı bu css div id’sini buldum font pixelini 0 yaptım aşağıdaki şekildedir.

Bu sayede kodlar kayboldu, linkler duruyordu ama görünmüyordu link çıkışı görünür mü diye baktım her hangi bir link çıkışı görülmemekte 0 pixel olmasından kaynaklı, bu benim kullandığım temada oldu sizde olur mu bilmiyorum ama denemekte fayda var kolay bir yöntem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir