Seo nasıl yapılır?

Bu konuya bir açıklık getirelim en başta şunu bilmelisiniz ki, seo hiç bir zaman belli bir doğrultuda ilerleyen bir sistem değildir, eskiden referans aldığınız sitelerin yoğunluğuna göre arama motorlarında istediğiniz kelimede ilk sayfada yerinizi alıyordunuz. Zaman geçtikçe ziyaretçileri spam sitelerden korumak amaçlı arama motorları da kendilerini geliştirip algoritmalarını en iyi şekilde hazırlama çabası içinde bulunurlar.

Seo belirli bir teknik ile yürütülebilecek bir sistem değildir, bu tekniklerin sürekli değiştiğini araştırmalarımız gereği gözlemliyoruz. Türkiye’de ele alacak olursak en çok tercih edilen arama motoru Google arama motorudur. Google yukarıda belirttiğimiz üzere dışarıdan aldığınız link (backlink) yoğunluğuna göre önceleri web sitenizi ilk sayfaya taşıyordu. Günümüz de bu tamamen değişti ama kesinlikle link çalışması bir işe yaramıyor demiyoruz yine seo mantığının %50 oranını dışarıdan aldığımız linkler karşılıyor.

Nasıl bir yol izlemelisiniz

Öncelikle site içi seo çalışmanızı bir sefer yapıp en kaliteli ve özgün şekilde hazırlamayı unutmayın. Sonrasında site dışına yönelik seo çalışmalarınızda kesinlikle kaliteden ödün vermemelisiniz, alacağınız linklerin önemi sosyal medyadan sitenize gelen linklerin önemi, dış seo sisteminin tamamen en önemli fonksiyonlarıdır. Teknik açısından daha önemli bilgiler edinmek için Seo nasıl yapılmalıdır? sayfamızı ziyaret ederek seo da neyin nasıl ne şekilde yapılacağına dair bilgilere erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir