Tuzla Web Tasarım ve Seo

Bu yazımız Tuzla web tasarım alanında müşterilerimizi bilgilendirmek amaçlı bir makaledir. Tuzla İstanbul Anadolu yakasında bulunmakta olan bir İstanbul ilçesidir, sanayi alanında en etkin noktası gemi sanayi ve torna tesviye alanında bir çok firma yer almaktadır, web sitenizi günümüz de bir çok alanda sizin müşteri potföyüne ulaşmanıza yardımcı olan en ileri teknolojidir.

Size göre web tasarım;
Web siteleri tasarım aşamasında genel olarak web sitesi yaptıran kişiler veya kurumlara göre tasarlanır bu aslında çok yanlış bir uygulamadır, web sitesi bize göre yapılan web sitesini ziyaret edecek kullanıcılara göre tasarlanmalıdır. Tuzla da web sitesi öncelikle tanıtım amaçlı olmasından kaynaklı bir problem var bir çok firmanın web sitesini gezdiğimiz de birbirinden çok ayrı anlatımlarla tasarımlarla hazırlanmış aynı kategoride bir çok web sitesi bulunmaktadır. Günümüz şartlarında bunu sürdürmek sizi sadece tatmin eder ama kurulan web sitenin amacına ulaşması anlamına gelmez aksine ters etki yapar, siteyi ziyaret eden kullanıcı web sitesinden ayrılır.

Bir web sitesi hazırlanırken kullanıcıyı sadece siteye sokmak değildir kullanıcının istekleri doğrultusunda ziyaretçiyi o web sitesinde tutmaktır, bir ziyaretçi web sitesinde aradığını bulduğuna inandığı için o sitede durmaktadır unutmamak lazım.

Tuzla da seo konusuna gelelim bilmeyenler için seo (arama motoru optimizasyonu) anlamını taşımaktadır, web sitesini arama motorlarına uyumlu hale getirmek bu günümüz de arama motorları yardımı ile web sitelerine ulaşım sağlanmaktadır bu oran ülkemiz de %96 civarındadır. Tuzla da bu konuda en iyi çalışmayı sunmak zorundasınızdır çünkü analizlerimize göre Tuzla’da yer alan aramalarda yer alan web sitelerinin kategorileri hemen hemen aynıdır yani bu demek oluyor ki rekabet yüksek oranda.

Örneğin; kelimemiz torna olsun torla alanında hizmet veren kişi ve firmaların sayısı 100 olsa bunun için yapılacak bir seo çalışması tam manasıyla 2 ay sürse diğer taraftan torna alanında hizmet veren kişi ve firmaların sayısı 10.000 olsa bunun için yapılacak seo çalışması daha uzun süreçler gerektirecektir, öncelikle yukarıda söylediğimiz üzere seo arama motorlarına web sitesini en iyi şekilde sunmaktır, teknik anlamda algoritmalarını arama motorları ip uçları vermektedir ama analiz etme süreci uzun sürdüğünden bu durumda bu işlemler de zaman isteyen işlemlerdir, bu alanda kendiniz bir çalışma yapacaksanız şayet teknik bakımdan donanımlı olmalısınız değilseniz detaylı anlamda web sitemizeden faydalanabilir ve bigi sahibi olabilirsiniz yada bu işlemleri bir uzmanına devrederek bir çalışma satın alabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir